Dodatkowe zajęcia przyrodnicze | Polska Szkola Sobotnia w Crawley

Dodatkowe zajęcia przyrodnicze

Piękny jest nasz świat, pięknym tworem jesteśmy w tym świecie my – ludzie. Jak funkcjonuje człowiek jako „niezwykła maszyna”? Czego mu potrzeba, by cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem?

Na te pytania uczniowie klas 4-7 na pewno będą potrafili odpowiedzieć po cyklu zajęć, które odbywają się w naszej szkole od października. Prowadzi je Pani Małgorzata Włodarska, wykwalifikowana nauczycielka nauk przyrodniczych i wychowania fizycznego, na co dzień nauczycielka ‘science’ w Oakwood Secondary School w Horley, która o swoich zajęciach powiedziała:

– Głównym tematem zajęć przyrodniczych będzie człowiek i jego dobre samopoczucie, w języku angielskim znane jako ‘wellbeing’. Będziemy odkrywać ciekawostki ludzkiego ciała, jego budowy, narządów i ich funkcji. Będziemy rozmawiać o tym, jak efektywnie dbać o zdrowie i poznawać techniki testowania sprawności fizycznej. Zapoznamy sie z budowa komórki, wykonamy sekcje serca, odkryjemy jak działają płuca. Będziemy uczyć sie jak korzystać ze sprzętu naukowego, takiego jak mikroskopy, spirometry i inne.

Tematy pierwszego bloku zajec:

Cegiełki życia – budowa komórki człowieka

Serce jak dzwon – budowa i funkcja serca człowieka.

W pogoni za oddechem – płuca i oddychanie.

Ludzka lokomotywa – jak kości i mięsnie pomagają nam sie poruszać

W zdrowym ciele zdrowy duch – testowanie sprawności fizycznej

Jestem tym, co jem – testowanie rożnych group żywieniowych

 

Oto terminy zajęć : 4 i 18 listopada, 2 grudnia, 13 i 27 stycznia, 24 lutego, 10 marca (ludzkie oko), 21 kwietnia (niezwykłe adaptacje roślin i zwierząt), 19 maja i 16 czerwca

 

Wciąż można dołączyć na zajęcia – zapraszamy uczniów od klasy 4. W celu zapisania się prosimy o maila na: szkola@szkolacrawley.org

Materiały na zajęcia zostaną sfinansowane ze środków West Sussex County Council (Community Initiatives).

 

Print Friendly, PDF & Email
Napisano w BezKategori