Promujemy zdrowie i dobre samopoczucie uczniów | Polska Szkola Sobotnia w Crawley

Promujemy zdrowie i dobre samopoczucie uczniów

 

W naszej szkole nie tylko się uczymy, ale tez dbamy o dobre samopoczucie, hartujemy ducha i ciało, uprawiamy gimnastykę mózgu i polepszamy samopoczucie. Chętni uczniowie po lekcjach mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. Prócz zajęć edukacyjnych, np. z matematyki, dzieci i nastolatki uczęszczają na dodatkowe zajęcia z przyrody, tenisa stołowego, grają w szachy, a nawet zwiedzają świat z naszymi szkolnymi „paszportami”.

Ponadto osoby i rodziny potrzebujące wsparcia psychologicznego mogą umówić się na bezpłatną sesję z psychologiem. Pani Ania Przeździecka raz w miesiącu umawia się z rodzicami w trakcie zajęć szkolnych, a w niektóre soboty (po uprzednim umówieniu się) może także spotkać się z rodzicami, nauczycielami lub dziećmi po lekcjach.

Będziemy też mogli zaoferować naszym uczniom zajęcia wyrównawcze. Planujemy kilka polekcyjnych spotkanie dla niektórych uczniów , których celem będzie wsparcie w nauce czytania i pisania.

Miło nam poinformować, ze nasza działalność spotkała się z aprobatą  West Sussex County Council (Community Initiatives), czego efektem jest otrzymanie dofinansowania w wysokości 1000 funtów. W rozliczeniu z WSCC mogą zostać ujęte jedynie takie nasze działania, które mieszczą się w kategorii „wellbeing”, czyli poprawieniu samopoczucia i zdrowia naszych uczniów.

Oto terminy zajęć planowanych jeszcze w tym roku kalendarzowym:

Zajęcia z przyrody – 4 i 18 listopada, 2 grudnia. 4 listopada uczniowie dowiedzą się, jak działają płuca. 

2018 – 13 i 27 stycznia, 24 lutego, 10 marca, 21 kwietnia, 19 maja i 16 czerwca

Zajęcia „Z Paszportem w świat” – 11 listopada dzieci lecą do Sri Lanki, a 9 grudnia odwiedzą Norwegię.

2018 – 20 stycznia, 24 lutego, 19 maja, 9 czerwca

Zajęcia z tenisa stołowego – 25 listopada i 9 grudnia.

2018 – 20 stycznia, 3 lutego, 3 i 17 marca, 28 kwietnia, 12 maja, 9 i 23 czerwca

Zajęcia szachowe – 18 listopada i 2 grudnia. Przepraszamy za odwołanie zajęć (niespodziewane sprawy zawodowe nauczyciela prowadzącego).

Zajęcia z matematyki dla uczniów klas 3 i 4 – 11 i 25 listopada oraz 9 i 16 grudnia. W roku 2018 naprzemiennie raz młodsza, raz starsza grupa. 

Zajęcia z matematyki dla uczniów klas gimnazjalnych – 18 listopada, 2 grudnia, .

Wciąż można dołączyć do poszczególnych grup. W celu zapisania się proszę o maila na: szkola@szkolacrawley.org – nauczyciele nie przyjmą dzieci bez uprzedniego zapisu.

Więcej o zajęciach dodatkowych – w osobnych postach.

 

Print Friendly, PDF & Email
Napisano w BezKategori