Szach! Mat? | Polska Szkola Sobotnia w Crawley

Szach! Mat?

Nowością w ofercie zajęć dodatkowych naszej szkoły są zajęcia gry w szachy, które jako królewska gra stanowią uzupełnienie rozwoju intelektualnego dzieci.

Jak gwarantuje Pani Agata Tomczak, nauczycielka prowadząca zajęcia, uczestnicy będą łączyć naukę teorii szachowej z zabawą, z zajęciami praktycznymi.

Zajęcia szachowe uczą przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia, trenują pamięć, kształtują zmysł kombinacyjny. Są także wspaniałą intelektualną zabawą, która wzbogaca dzieci o takie umiejętności jak: szybkość myślenia, spostrzegawczość, reakcję na ruchy i zachowanie przeciwnika, bystrość, konsekwencję podejmowanych decyzji.

Współzawodnictwo w gronie rówieśników pozwala natomiast na wzrost poczucia sukcesu, wzmacnia poczucie własnej wartości i co bardzo istotne przeżyć – pierwsze niepowodzenia i rozczarowania razem z innymi dziećmi w przyjaznej atmosferze wzajemnego zrozumienia.

Zajęcia szachowe ćwiczą także sprawność koordynacji ruchowo-wzrokowej, rozwijają sprawność manualną i zręczność.

Zakładanym celem po ukończeniu całego kursu jest umiejętność poprawnego rozegrania partii szachowej z wykorzystaniem zegara szachowego, który najczęściej weryfikowany jest na koniec cyklu programowego poprzez uczestnictwo w konkursie na temat wiedzy szachowej lub w turnieju szachowym.

Termin rozpoczęcia zajęć: 18 listopada, po czym planowane jest jeszcze spotkanie 2 grudnia. W nowym roku terminy podamy później.

Zapraszamy dziewczynki i chłopców już od 7-8. roku życia! Do współpracy zapraszamy również rodziców, pod których okiem wspólnie będziemy wyjaśniać tajniki gry. W celu zapisania się prosimy o maila na: szkola@szkolacrawley.org

Sprzęt na zajęcia zostanie zakupiony ze środków West Sussex County Council (Community Initiatives).

 

Print Friendly, PDF & Email
Napisano w Bez kategorii