Gra „Miś Wojtek” | Polska Szkola Sobotnia w Crawley

Gra „Miś Wojtek”

Nasz szkolny zbiór gier edukacyjnych zwiększył się o 5 gier „Miś Wojtek”, które otrzymaliśmy z Instytutu Pamięci Narodowej. Zachęcamy do wypożyczania gry przez uczniów. Jedną partię może rozgrywać  od dwóch do pięciu graczy (rekomendowany wiek graczy – od lat 6). Jedna rozgrywka trwa około pół godziny.

Do kompletu dołączona jest instrukcja w języku polskim i angielskim. Również plansza jest dwustronna – z napisami polskimi lub angielskimi. Można więc zaprosić na partyjkę kolegów i koleżanki z angielskiej szkoły.

Gra polega na odbyciu trasy polskich zesłańców ze Związku Sowieckiego, przez Iran, Palestynę, Egipt, Włochy aż do Szkocji. Gracze podążając szlakiem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, zbierają pamiątki związane z losami żołnierzy i ich słynnego niedźwiedzia, Wojtka. Wygrywa ten, kto zbierze najlepszy zbiór pamiątek.

 

Pomysł do gry stworzyły dwie siostry Aleksandra i Magdalena Gąsiorek – uczennice Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu. Projekt dziewczynek udoskonalił Karol Madaj z IPN w Warszawie, twórca kultowej „Kolejki”. Więcej informacji na temat historii tej gry można znaleźć pod linkiem: http://ipn.znadplanszy.pl/2018/01/08/wojtek-czyli-jak-ipn-przygarnal-misia/

Dziękujemy IPN (szczególnie na podziękowanie zasłużył Pan Maciej Steppa) za tak wspaniałą niespodziankę, jaką było przesłanie uczniom gier upamiętniających historię naszego patrona szkoły – niedźwiedzia Wojtka. Mamy nadzieję, ze z Wojtkiem i grą uczniowie zechcą zapoznawać się zarówno na zajęciach w szkole, jak i w domu – z rodzeństwem, przyjaciółmi i rodzicami. Bardzo do tego zachęcamy!

 

Zestaw zawiera:

  • planszę przedstawiającą mapę Europy z zaznaczonym szlakiem bojowym 2. Korpusu Polskiego
  • 104 karty misia
  • 6 kart przedstawiających ważne miasta na szlaku polskich żołnierzy
  • 55 kart podróżowania
  • 5 drewnianych misiów w różnych kolorach (pionki)
  • książeczkę z instrukcją i opracowaniem historycznym (PL-EN)
  • naklejkę z misiem Wojtkiem

 

Informacje o grze na stronie IPN: http://pamiec.pl/pa/edukacja/materialy-edukacyjne-i/gry/mis-wojtek/18027,Mis-Wojtek.html

 

Print Friendly, PDF & Email
Napisano w BezKategori