Polish Heritage Day 2018 – zapowiedzi | Polska Szkola Sobotnia w Crawley

Polish Heritage Day 2018 – zapowiedzi

Nasza szkoła jest jedyną na południowym-wschodzie Anglii (z pominięciem Londynu), która organizuje Polish Heritage Day! A będzie się działo u nas – festyn rodzinny z finałem konkursu „Mam Talent”, laboratorium poświęcone naszym wspaniałym naukowcom z Marią Skłodowską-Curie na czele, stoisko Witamina = życie (dokonania Kazimierza Funka) – stoisko z wykorzystaniem naturalnych witamin w prostych pomysłowych potrawach, tworzenie kompozycji ze… spinaczy (na cześć wynalazcy, Józefa Hofmana), mural z portretami postaci historycznych, dzięki którym Polska wróciła na mapy świata, tworzenie witraży w stylu Wyspiańskiego, projekty kartek pocztowych w stylu secesyjnym, warsztat plastyczny – jak namalować konia (w domyśle: kasztankę Piłsudskiego); niepodległościowe „selfie” w strojach i fryzurach z 20-lecia; rozgrywki w tenisa stołowego i stoisko poświęcone polskim sportowcom, towarzystwo ekipy Straży Pożarnej z Crawley; kącik Mola Książkowego ze sprzedażą książek; malowanie twarzy; dziecięce tatuaże; zamki do skakania (bouncy castles); soft play dla maluszków; stoisko, gdzie będzie można zagrać w polską grę historyczną lub poukładać puzzle; loteria fantowa; wystawa zdjęć niepodległościowych oraz prac plastycznych naszych uczniów oraz odpoczynek w bardzo pokojowej stacji Compiègne, czyli kawiarence stylizowanej na wagon restauracyjny.

Print Friendly, PDF & Email
Napisano w BezKategori