Nasi uczniowie to prawdziwe talenty | Polska Szkola Sobotnia w Crawley

Nasi uczniowie to prawdziwe talenty

Jesteśmy dumni z wielu utalentowanych dzieci w szkole w Crawley i naszego festynu Duma na 100-lecie. Pierwszy w historii przegląd talentów zakończył się spektakularnym sukcesem.

Po eliminacjach klasowych i szkolnych do finału zakwalifikowało się 32 uczniów.

Najwięcej mieliśmy występów muzycznych: wokalnych, tanecznych i instrumentalnych.

Wśród utworów, które odśpiewali nasi finaliści były zarówno piosenki patriotyczne, np. „Przybyli ułani pod okienko” (Maja Włodarska), „Maszerują strzelcy” (Kacper Zabłocki) czy „Jesteśmy Polką i Polakiem” (Zosia Bucior), jak i piosenki rozrywkowe po polsku i angielsku. Mieliśmy również teatrzyk, recytację wiersza, skecz. Zachwycili nas tancerze i tancerki, sportowcy, baletnice. Z podziwem patrzyliśmy na umiejętności gry na instrumentach – na skrzypcach, gitarze, keyboardzie.

Zarówno rodzice jak i nauczyciele, a także pani dyrektor – wszyscy pękaliśmy z dumy, oglądając prezentacje naszych dzieci zapowiadane przez debiutujące konferansjerki, Paulinę Wyciechowską i Zuzię Jarecką z klasy 5.

Jurorzy (P. Joanna Szawica, P. Maja Jaśko, P. Lidia Rami i reprezentujący uczniów Hubert Jarecki)  skrupulatnie obserwowali występujących i przyznawali punkty za przygotowanie się do występu (opanowanie roli), umiejętności warsztatowe (mimikę, gesty), rekwizyty, stroje, dekoracje, pomysłowość, oryginalność, reakcję publiczności. Gdy trzeba było wyłonić laureatów konkursu, okazało się, ze czasami punkt jeden punkt decydował o sukcesie.

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom i wszyscy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz breloczki z patronem naszej szkoły. Natomiast w gronie zwycięzców znaleźli się:

W kategorii indywidualnej:

1 miejsce – Agata Przeździecka (klasa 4) – teatrzyk kukiełkowo-skarpetkowy (48,5 pkt.)

2 miejsce – Maja Włodarska (klasa 1-2c) – eksperyment naukowy „Jak wyczarować tęczę” i piosenka „Przybyli ułani” (46 pkt.)

3 miejsce – Zosia Bucior (klasa 1b) – piosenka „Jesteśmy Polką i Polakiem” (43 pkt.)

W kategorii zbiorowej:

1 miejsce – Ania Tabaka-Pestana (klasa 0b) i Basia Tabaka-Pestana (klasa 1-2a ) za taniec irlandzki do krakowiaka (50 pkt.)

2 miejsce – dziewczyny z klasy 6: Natalia Krupa, Olivia Gobinathan, Antosia Frankowska, Serena Urso i Weronika Gomółka za zabawny układ taneczno-zręcznościowy do piosenek „My, Polanie” i „Kaczuszki” (49 pkt.)

3 miejsce – Oliwier Prochal i Dominik Reschke z klasy 4 za skecz o człowieku z wadą wymowy (41 pkt.)

Ponadto jurorzy wyróżnili występy następujących dzieci:

Nikola Duras (klasa 1-2c ) układ taneczny do piosenki „Jesteś moją przyjaciółką” (41,5 pkt.)

Kacper Zabłocki (klasa 4) piosenka „Maszerują strzelcy”  (38,5 pkt.)

Julia Botten (klasa 5) koncert skrzypcowy (37 pkt.)

Michalina Łaszczewska (klasa 1-2a) za pokaz gimnastyki artystycznej (37 pkt.)

Weronika Gomółka (klasa 6) za piosenkę „Kiedyś odnajdziemy siebie” (36,5 pkt.)

Kailas Gobinathan (klasa 4) za układ taneczny  do piosenki „Bailando” (36 pkt.)

Angelika Pytka (klasa 3b) za pokaz baletowy „I hate homework” (35,5 pkt.)

Osobną kategorię stanowiły prace plastyczne. I tu także zaskoczyła nas szeroka tematyka (od misia Wojtka, przez ilustracje do książek o Mary Poppins po prace wykonane na 100-lecie niepodległości) oraz przeróżne techniki wykonania.

W kategorii plastycznej za samodzielną pracę wykonaną oryginalną techniką nagrodę otrzymała Julia Wyciechowska z klasy 7+, a za prace rodzinne nagrody – gry „Miś Wojtek” otrzymali również:

Maja Sobek z klasy 7+

Sebastian Kaput z klasy 1b

Ida Idzik z klasy 1-2c

Zosia Evans z klasy 1-2a

Prace plastyczne złożyły również Maja Hasinska z klasy 1b, Amelia Kowal oraz Helena i Marysia Walasek z klasy 7+.

GRATULACJE!